انجام آزمایشات خون شناسی ، میکروب شناسی ، ایمنی شناسی ، بیوشیمی ، هورمون شناسی ، سرولوژی ، مواد مخدر ، بیولوژی تولید مثل ، طب کار و کارت سلامت رانندگان و ......

مراجعین محترم شهرک های حومه ویلاشهر و شرکت های ایران خودرو سایپا پارس خودرو سامسونگ کروز و ....  

آزمایشگاه تشخیص طبی دکتربهرامی نژاد مفتخر است که توانسته با بیمه های تکمیلی ( پارسیان بیمه ایران دانا سامان کمک رسان ایران SOS - آسیا -  دی - البرز- آتیه سازان حافظ- سینا ) جهت رفاه حال مراجعین محترم قرارداد بسته تا بتوانند با ارائه نسخه تامین اجتماعی بدون پرداخت وجه به صورت رایگان از خدمات این آزمایشگاه بهره مند گردند.

 کم خونی :

کم خونی یا آنمی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول های قرمز و یا هموگلوبین کافی در خون برای رساندن اکسیژن به سایر بافت های بدنتان وجود ندارد. کم خونی وضعیتی است که در آن گلبول های قرمز قادر نیست وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را انجام دهد و به همین دلیل است که  کم خونی با مشکلات تنفسی واحساس ضعف  و خستگی همراه است

هموگلوبینی که در گلبول های قرمز خون وجود دارد باعث می شود تا اکسیژن به گلبول قرمز متصل شده و توسط مویرگ ها به بافت های مختلف بدن برسد. ازآنجایی که تمام سلول های بدن انسان برای زنده ماندن به اکسیژن وابسته اند، کمبود آن باعث هیپوکسی شده و گسترهٔ وسیعی از مشکلات را به همراه دارد.

 از عوامل ایجادکننده کم خونی می توان به کمبودهای تغذیه ای،خونریزی، ناهنجاری های ژنتیکی، بیماری های مزمن یا مسمومیت های دارویی اشاره کرد. شایع ترین علت آن کم خونی ناشی از فقر آهن است که بیشتر در زنان دیده می شود؛ اما نوع دیگر کم خونی نشانه بیماری است که باید به آن توجه بیشتری کرد.

 

انواع کم خونی

 

تقسیم بندی رایج تر کم خونی (کاهش هموگلوبین) براساس MCV یا حجم گلبول های قرمز خون است به طوری که MCV کمتر از 80 به عنوان کم خونی میکروسیتیک، MCV در حد نرمال (100ـ80) ، کم خونی نورموسیتیک (با حجم سلولی نرمال) و MCV بالا، کم خونی ماکروسیتیک نامیده می شوند.

 

مهمترین علائم کم خونی : 

   مهمترین علائم و نشانه های ابتلا به کم خونی عبارتند از:

 

خستگی و احساس فرسودگی،رخوت و بی حالی،بی قراری و ناراحتی، و یا مشکل در تنفس،تمرکز ضعیف،تپش قلب،حساسیت به هوای سرد،حساسیت به هوای سرد،،وزوز گوش ها،خشکی زبان،مشکل در بلعیدن غذا،سندرم، ناخن های خشک و پوسته پوسته و یا قاشقی

سایرعلائم سودمند عبارتند از:میل به خوردن مواد غیرخوراکی:مانندخوردن خاک، کاغذ، موم، سبزه، ومو که می شود نشانه کمبود آهن باشد، با این وجود این حالت در کسانی که کم خونی نداشته باشند نیز دیده می شود.

قبل از هر چیز باید وجود یا عدم وجود کم خونی و همچنین نوع آن را تشخیص دهید و بعد اگر لازم بود تحت نظر پزشک از مکمل ها استفاده کنید.

 
  تنظیم انسولین قند خون 

آیا می‌دانستید که بیشترین مقدارانسولین در پاشنه پاست، کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهدشد. همچنین این عمل باعث چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد، در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پا‌ها خون رسانی به طرز صحیح انجام نمی‌شود و ممکن است که فرد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا و امثالهم بشود. در واقع استفاده از سنگ پا موجب بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی‌ها کمک کند.